Cvičenie s aniballom – aké výhody prináša?

Cvičenie s aniballom vám pomôže pripraviť sa na pôrod
Zdieľaj
LinkedIn

Aby pôrod prebehol bez akýchkoľvek komplikácií, mali by ste sa naň zodpovedne pripraviť. Nevyhnutnou súčasťou predpôrodnej prípravy sú v dnešnej dobe rôzne potreby pre tehotné. Skvelým príkladom je pomôcka aniball. Viete, ako na cvičenie s aniballom?

Obsah článku

Aniball a jeho charakteristika

Keď ide o uľahčenie pôrodu, aniball je jednoznačne najpredávanejšou pomôckou. Pozostáva z balóniku, mechanickej pumpičky, hadičky, spojovacej redukcie a obojsmerného ventilu. Ide o certifikovaný produkt.

Pôvod aniballu

Tvar balónika pochádza z pôrodníctva v Afrike. Ženy sa tam pripravujú na pôrod pomocou vytvarovanej rastliny s názvom kalabasa. Pomôcka aniball kombinuje storočia overenej praxe prirodzených pôrodov s tými najmodernejšími technológiami.

Ako často a kedy začať cvičiť s aniballom?

S aniballom sa odporúča cvičiť od ukončeného 36. týždňa tehotenstva. Aniball môžete používať 15 – 30 minút denne. Čas používania je obmedzený len v prípade, že pociťujete nepríjemné bolesti.

Prečo cvičenie s aniballom?

Každá žena si chce uľahčiť pôrod tak, aby bol čo najrýchlejší čo najmenej bolestivý. Skúsenosti s aniballom hovoria za všetko. Táto výnimočná pomôcka je odporúčaná nielen lekármi, ale aj mamičkami z celého sveta.

Posilnenie panvového dna

Tak ako iné svaly, aj panvové svalstvo funguje najlepšie vtedy, keď je správne pripravené. Aniball cvičenie je navrhnuté tak, aby vám pomohlo získať kontrolu nad vaším telom. Okrem toho, slúži aj k prevencii natrhnutia a poranenia panvy počas pôrodu.

Zapamätajte si: Aniball trénuje panvové svaly tak, aby boli pripravené na intenzívne pnutie počas celého pôrodu.

Cvičenie s aniballom vám pomôže posilniť panvové dno

Celková príprava na pôrod

Aniball balónik je pomôcka, ktorá vám dokonale pomôže s prípravou na pôrod. Odborné cviky vás naučia ovládať svalstvo, správne dýchanie pri pôrode, polohy, tlačenie a uvoľňovanie.

Prevencia inkontinencie

K cvičeniu s aniballom by ste sa mali vrátiť aj po období šestonedelia. Panvové dno môže byť po pôrode oslabené a je potrebné s ním naďalej pracovať. 

Tip: Dôsledné používanie aniballu po pôrode prispieva k správnej funkcii svalov panvového dna a prevencii inkontinencie.

Ako používať aniball?

Aniball slúži na predpôrodnú prípravu, prevenciu poranenia panvy a zabránenie stresovej inkontinencie. Aby ste dosiahli čo najlepší účinok tejto pomôcky, mali by ste vedieť, ako správne aniball používať.

  • Krok č. 1: Pred každým použitím umyte aniball mydlom bez obsahu olejov. Následne ho opláchnite vlažnou vodou.

Tip: Odporúčame dezinfekciu na lekársky silikón, z ktorého je aniball vyrobený.

  • Krok č. 2: Nasaďte balónik na redukciu. Zároveň si overte jeho funkčnosť.

Tip: Vždy pred použitím by ste mali balónik nafúknuť na obvod 30 cm.

  • Krok č. 3: Na cvičenie s aniballom si vyhraďte 15 až 30 minút. Dôležité je nájsť si správnu polohu, ktorá je individuálna. Základom je, aby ste sa cítili pri cvičení komfortne. 

Tip: Aniball si pred použitím zvlhčite lubrikantom na vodnej báze. Nepoužívajte prostriedky, ktoré obsahujú oleje.

  • Krok č. 4: Pumpičku dvakrát stlačte a zaveďte balónik do pošvy. 

Tip: Pri prvom cvičení odporúčame maximálne 5 stlačení pumpičky. Pri ďalšom požívaní môžete počet stlačení postupne navyšovať.

  • Krok č. 5: Po každom použití aniball umyte a dezinfikujte vhodným prípravkom.
Cieľom cvičenia s aniballom je komplexná príprava na pôrod. Výrazne uľahčí celý proces, vďaka čomu nebudete mať žiadne nepríjemné následky.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľať

Najnovšie články

Scroll to Top